Як знайти несправність кондиціонера автомобіля

Сьогодні кондиціонер автомобіля є частиною базової комплектації для нових машин від більшості виробників. Однак, як і будь-який інший вузол конструкції, ця техніка може мати несправності.

У цій статті ми поговоримо про те, як знайти поломку кондиціонера автомобіля власними силами та чи це варто робити. А запасні частини для цього обладнання, такі як регулюючий клапан або муфта, завжди можна придбати через інтернет-магазин Repairkit: https://repairkit.com.ua/ua/g124106588-remkomplekty-avtomobilnyh-konditsionerov.

Кондиціонер автомобіля: основні ознаки несправності

Зауважити, що кондиціонер автомобіля має несправності легко. Найбільш очевидною ознакою є нездатність підтримувати температуру в салоні. Якщо з дефлектора дме надто теплим повітрям – однозначно у вас проблеми.

Однак є й інші ознаки, що вказують на те, що варто завітати до СТО. Серед них:

  • перебої у роботі (дме – не дме);
  • поява сторонніх шумів, яких раніше при включеному кондиціонері не спостерігалося;
  • неприємний запах у салоні.

Перевірити стан кліматичної техніки можна кількома способами, залежно від того, що ви шукаєте. Порушення герметичності можна визначити, заповнивши порожню систему азотом та обробивши стики рідким милом. Засміченість салонного фільтра буде видно при звичайному візуальному огляді.

Також можна покопатись усередині або заглянути під дно. В останньому випадку вам знадобиться ліхтарик, але ви можете помітити, якщо радіатор кондиціонера не в порядку. Взагалі візуальний огляд дає непогані результати. Багато буде зрозуміло, якщо ви знаєтеся на питанні хоча б трохи.

Чому діагностику краще довірити професіоналам

Хоча багато причин несправності кондиціонера автомобіля можна виявити власними силами, звернення до фахівців буде більш далекоглядним рішенням. По-перше, проблем може бути більше ніж одна. І якщо ви щось не помітите, воно вам вийде боком і, можливо, найближчим часом. По-друге, ознаки несправності можна використовувати як привід для більш раннього технічного обслуговування. А тут стане в пригоді спеціальне обладнання, яке рідко зустрінеш у гаражі. Зрештою, майстри, як правило, дають гарантію на свою роботу. Тому звертаючись на станцію ТО, ви нічим не ризикуєте. Запчастини можна придбати як безпосередньо на СТО, так і онлайн. Наприклад, через сайт Repairkit це вийде дещо дешевше.