Що вважають негабаритним вантажем?
Негабаритне карго є різновидом вантажу, який при завантаженні на спеціальний транспортний засіб (трал, що є низькорамною платформою) перевищує допустимі нормативи мінімум за одним з показників.
У кожного вантажного автомобіля є певні обмеження по габаритах цілісних конструкцій і виробів, що перевозяться. Зазвичай дозволені до транспортування негабаритні вантажі мають максимальну довжину в 13,6 метра, а висоту і ширину – не більш ніж 2,6 м. Усе, що перевищує вказані розміри, потребує спеціальних умов перевезення і особливого транспорту.
Професійне перевезення негабаритних вантажів здійснюють досвідчені фахівці фірми «МакТранс». Вони вміють вирішувати складні задачі.
Як перевозять негабаритні багажі?
Згідно з Правилами дорожнього руху України, транспортування негабаритного вантажу виконується автотранспортними засобами з нижчевказаними розмірами:
- високість автотранспорту від дорожнього полотна до найвищої точки вантажу – до чотирьох метрів;
- довгість транспорту (включно з причепом) – до 18,75 метрів;
- протяжність транспортного засобу – до двох метрів шістдесяти сантиметрів.
За такими правилами здійснюється перевіз негабаритного вантажу автотранспортом по Україні.
Основні норми доставки негабаритних багажів
Якщо карго вважається великогабаритним – його якості перевершують введені ліміти хоча б за двома параметрами. До подібних вантажів відноситься промислове і будівельне оснащення, сільськогосподарська техніка, спецтехніка і транспорт (наземний і водний).
Негабаритне карго теж буває важким. Для цих товарів є окремий розряд. Габарити подібного багажу можуть лишатися в дозволених рамках, а от вага перевершує дозволені ліміти. При перевозках автотранспортом найбільша маса багажу становить сорок тонн. Коли доставлення здійснюють контейнеровозами – вага багажу може сягати і сорока шести тонн. До категорії важких вантажів можна віднести бурові установки, спеціальну техніку, дорожнє оснащення чи цистерни.
- Перевезення дозволено, якщо карго:
- не бруднить атмосферу, не утворює бруд, часточки пилу і так далі;
- не закриває світловідбивачі, номер машини, пристрої і сигнали, які водій подає іншим автовласникам;
- не заважає огляду;
- не перешкоджає керуванню автівкою і не порушує її стійкість;
- не несе небезпеки учасникам дорожнього руху.
- При транспортуванні вантажів водій перевіряє коректність розташування товарів і захищеність кожного кріплення. Це унеможливлює падіння багажу, імовірність травмування експедитора і виникнення аварійної ситуації при пересуванні автомобіля.
- Рух транспорту, що везе особливо небезпечні вантажі, дозволений тільки у разі ввімкнених габаритів і фар позаду. Також встановлюються спеціальні розпізнавальні знаки. При перевезенні важких масивних машин, широта котрих перевершує 2,6 метра, вмикають світлові індикатори помаранчевого кольору.
- Маса вантажу і його розподілення на осі авто мають чітко співпадати з допустимими нормами і технічними характеристиками конкретного транспорту.
Особливості перевезення негабаритних вантажів вночі
Негабаритні перевозки територією населених пунктів мають здійснюватися вночі чи рано вранці, коли на дорогах практично відсутній рух. Якщо ж транспортування виконується за межами населених пунктів – воно дозволене лише у світлий час доби, тобто вдень.
Безпека перевезення негабаритних вантажів забезпечується завдяки супроводу патрульного автомобіля Державтоінспекції (ДАІ). На транспортних засобах, що перевозять подібне карго, обов’язково мають бути встановлені спеціальні знаки і позначення, а в деяких випадках – і проблискові маячки.
Перевіз негабаритних вантажів є відповідальним і трудомістким процесом. Виконати його самостійно дуже складно, тому ми рекомендуємо звернутися до транспортно-експедиторської компанії, що здійснює такі перевезення. Вона займається всіма питаннями (оформленням дозволів, вантажно-розвантажувальними роботами і організацією супроводу). Звернувшись до компанії «МакТранс», ви можете бути впевнені, що отримаєте високий рівень обслуговування, а ваш негабаритний багаж доставлять без зайвих моральних і матеріальних витрат.
Норми закріплення негабаритного багажу на платформі
Щоб карго не зміщувалось на платформі – його міцно закріплюють. Нерідко для фіксації карго на низькорамному причепі застосовують ремені, що мають пряму чи петлеву ув’язку. Для фіксування різноманітної техніки, промислових вантажів, сільськогосподарських машин використовують троси та ланцюги зі сталі.