Головна/Послуги/Будівельний пісок, видобуток піску в природі в Україні та Світі

Будівельний пісок, видобуток в Україні та Світі

Будівельний пісокГлобальний будівельний бум змусив нечистих на руку ділків, участвовать в торговле песком. «Банды» крадут его от пляжей, островів і річок, щоб швидко продати компаніям, які займаються різними видами будівництва.

У світі споживається від 30 до 20 тон 40 мільярдів тонн будівельного матеріалу в рік, половина з яких – пісок. Ежегодно на бетон поступает 8-10 мільярдів тонн піску. Чому пісок вивозиться з пляжів, а не пустель, яких багато в світі? Строители не хотят песка из пустынь, тому що дія вітру змушує зерна округлити, занадто гладко, щоб відповідним чином зв'язуватися в бетоні.

Вони віддають перевагу кутовий пісок, найденный в руслах рек и на пляжах. Примером может служить самый высокий небоскреб в миреБурдж-Халіфа в Дубаї. Он буквально окружен песком, але його будівництво було зроблено з використанням піску, привезеного з Австралії.

В настоящее время крупнейшим импортером песка в мире является небольшой Сингапур. Он увеличил площадь на 20 відсотків, використовуючи пісок, що відбувається з Індонезії, Малайзії, Камбоджі і Таїланду, в основном приобретенных незаконно. В результате оказалось, що такі дії призвели до загрози існування близько 80 невеликих індонезійських островів, межують з Сінгапуром.

Видобуток будівельного піску, загроза природному середовищу

Міжнародна торгівля піском зростає, потому что спрос превышает местные поставки. Результатом этого является разрушение мест обитания рыб, крокодилів, черепах и других речных и морских животных. Извлекающий песок снижает уровень грунтовых вод и загрязняет питьевую воду, як в дельті Меконгу у В'єтнамі. Видобуток піску викликає деградацію коралових, морських водоростей і загрожує біорізноманіттю, а так - ж різних видів, знаходяться на межі зникнення – додає іспанська еколог Аврора Торрес.

Ніхто не може сказати, скільки шкоди ця процедура приносить в навколишнє середовище, тому що вона найчастіше прихована, а видобуток відбувається в ізольованих місцях. Замість того, щоб купувати дорогий пісок, отриманий на ліцензованих шахтах, «Піщані мафії» збирають земснаряди у відокремлених естуаріях, руйнуючи пляжі і навіть цілі острови, в Африці або Азії.

Вони, хто стоїть на їх шляху – екологи, журналісти чи чесні поліцейські, залякані, а в экстремальных случаях убиты. Сандип Шарма, індійський репортер на місцевої телевізійної станції, втратив своє життя після того, як поліцейський взяв хабар в обмін на те, чтобы закрывать глаза на добычу песка в резервации крокодилов. В мае полицейский, збирає розвіддані про незаконний видобуток піску, був знайдений мертвим в Індії.

Ринок піску в Україні – прекрасна можливість тіньового збагачення, в першу для сумнівних структур. Щорічно в Україні добувають мільйони тонн піску. Юридичним “димовою завісою” для видобутку піску може бути все, що дає хоч якусь можливість пригнати техніку. Об этом пишет пресса в материале “золото Дніпра”.

За офіційними даними, в 2017 році було видобуто майже 14 млн тонн, і це, переважно, був саме річковий пісок. Нелегальна його видобуток, за оцінкою Pro-Consulting, якщо порівнювати з легальної, становить понад 100%. З огляду на, що на ринку середня ціна однієї тонни річкового піску складає 100-200 грн, тіньові масштаби обороту піску можна оцінити в десятки мільйонів доларів.

Зв'яжіться з нами

Замовити послуги або задати питання

  • 067-750-20-68

Перейти на сторінку записів